Czym jest makijaż permanentny?

Tatuowanie przez wieki było i nadal jest w wielu kulturach formą ozdabiania ciała. Wprowadzenie pigmentów i rozmaitych barwników pod skórę skutkuje zmianą wyglądu tkanek, dając efekt kosmetyczny.

Makijaż permanentny inaczej mikropigmentacja to nic innego jak wykonanie trwałego makijażu na naszej skórze. Wykonuje się go techniką tatuowania, czyli wprowadza się specjalny barwnik za pomocą jednorazowej igły lub specjalnych ostrzy pod naskórek.

Makijaż możemy wykonać na różnych częściach twarzy. Najpopularniejsze rodzaje makijażu permanentnego to makijaż brwi, ust oraz oczu. Obecnie popularne stało się także pigmentowanie piegów. Wcześniej moda była na cienie na powiekach, róż na policzkach, a nawet podkład na twarzy.

Mikropigmentacją możemy uzupełnić wypadające włosy na skórze głowy czy zakamuflować blizny i odbarwienia skóry. Makijaż permanentny od wielu lat jest jednym z popularniejszych zabiegów w salonach kosmetycznych.

Jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet:
· prowadzących bardzo aktywny tryb życia,
· mających mało czasu na codzienny makijaż,
· dla pań o słabym wzroku,
· cierpiących na artretyzm,
· alopecję,
· które straciły wyraźny kontur ust (np. przez częste opryszczki),
· mających problemy ze sprawnością ruchową,
· z łzawiącymi oczami,
· uczulonych na składniki kosmetyków kolorowych,
· mających problemy z przetłuszczającą się cerą, która powoduje rozmazywanie się makijażu.

Aby mieć prawidłowo zrobiony makijaż permanentny, warto zwrócić się do sprawdzonych specjalistów. Osoby zajmujące się tym zawodem nazywają się linergistkami/linergistami.

Linergistka/linergista najpierw wykona szkic na twarzy w miejscu zabiegu, a następnie dobierze odpowiedni odcień pigmentu po konsultacji z klientem.

Zasady są prawie takie same jak przy robieniu tatuażu. Różnica polega na płytszym wprowadzeniu pigmentu w skórę, czego konsekwencją jest stopniowe zanikanie makijażu.

Zabieg może potrwać ok. 1-2 godzin, np. wykonanie makijażu brwi zajmuje 1-1,5 godziny, a pełen make-up (oczy, brwi, usta) to nawet 5 godzin jednorazowo. Po ok. 4-8 tygodniach przychodzi się na dopigmentowanie makijażu.

Coraz więcej kobiet przekonuje się do zalet makijażu permanentnego, który w naturalny sposób może podkreślić i poprawić ich wygląd, a przy tym się nie zmywa, ściera czy rozmazuje i zawsze wygląda profesjonalnie.