Najczęściej zadawane pytania

Jak będzie wyglądać moja pierwsza wizyta u Państwa?

Na pierwszym spotkaniu (i każdym kolejnym też), wypełniają Panie najpierw kartę klienta, gdzie udzielane są niezbędne odpowiedzi do zakwalifikowania na zabieg makijażu permanentnego oraz wszelkie zgody i pytania o stan zdrowia. Kolejnym krokiem jest spotkanie już z wybraną linergistką w gabinecie. Zdjęcie przed zabiegiem oraz obszerna konsultacja, która zawiera dokładny rysunek według prawidłowej geometrii twarzy, dobór kształtu, metody i koloru. W trakcie całego procesu mają Panię wgląd w naszą pracę, a w otrzymanym do ręki lusterku mogą Panie spojrzeć na rysunek i wypowiedzieć się czy efekt jest oczekiwany, czy jednak coś poprawiamy. Gdy już ten etap mamy za sobą, zapraszamy Panie na pigmentację. Jeden zabieg trwa od półtorej do dwóch godzin, w trakcie jest nakładane znieczulenie jeśli występuje bolesność. W trakcie zabiegu maksymalnie dbamy o komfort Pań. Dostępne mamy w salonie ciepłe koce na życzenie, a z głośników leci relaksująca muzyka

Czy zabieg makijażu permanentnego boli? Czy skóra po zabiegu będzie bardzo spuchnięta i jak długo opuchlizna będzie się utrzymywać?

Ból odczuwany przez każdego z nas to bardzo indywidualna kwestia. U kobiet potrafi się nasilać w trakcie owulacji lub miesiączkowania, kiedy jesteśmy bardziej wrażliwe. Najmniej bolesnym zabiegiem jest makijaż permanentny brwi. Można go porównać do delikatnego drapania skóry, z czasem zmienia się w pieczenie, gdy skóra jest już podrażniona. Zabieg kreski na powiekach, czy ust to już mocno dyskusyjny temat. Jedne Panie boli bardziej kreska inne usta i zazwyczaj jest to odczucie mocniejsze od makijażu permanentnego brwi. Do każdego zabiegu posiadamy bardzo dobre znieczulenia i w trakcie zabiegu staramy się wykonywać pigmentację tak, by klientka odczuwała jak najmniejsze niedogodności związane z bólem. To czy skóra będzie opuchnięta mocniej czy nie, też jest kwestią bardzo indywidualną. Jedne panie nie puchną wcale i po zabiegu wyglądają jakby się pomalowały kredką, inne panie puchną bardziej. Kiedy wykonywany makijaż może boleć bardziej i być bardziej opuchnięty? W przypadku brwi, gdy skóra jest tłusta, a pory rozszerzone. W przypadku ust, gdy wypełnione są kwasem hialuronowym. W przypadku kreski na powiece, gdy przed zabiegiem klientka stosuje odżywkę do rzęs, która bardzo rozszerza naczynia krwionośne w miejscu gdzie wykonywany jest makijaż powieki.

Czy mogę robić kilka zabiegów na raz?

Można, choć zazwyczaj proponujemy paniom łączenie dwóch obszarów do pigmentacji i jednym z nich zawsze są brwi w zestawie z ustami lub kreską na powiece.

Chciałabym na swoją odpowiedzialność ciemny makijaż brwi, intensywny szminkowy kolor ust, lub bardzo grubą kreskę na powiekach. Dlaczego Panie mi odmawiają?

Cenimy naturalny wygląd. Chcemy żeby nasze klientki zawsze wyglądały świeżo i młodo. Taki efekt daje tylko naturalny makijaż permanentny, nie przerysowany. Bez mocno zaznaczonych konturów, kanciastych kształtów i intensywnych kolorów. Zachowując również naturalne rysy twarzy naszych pań. Ciemne lub czarne brwi z czasem wyglądają jak tatuaż, wpadający w niebieskawy kolor. Efekt taki bardzo postarza i jest wysoko nieestetyczny. Grubsza i dłuższa kreska dekoracyjna powieki, często nie wchodzi w grę z powodu indywidualnej budowy powieki. Jeśli jest opadająca, kreska dekoracyjna spowoduje optyczne wrażenie “ciężkiego oka” i zmęczonego spojrzenia, a także będzie widoczna tylko przy zamkniętym oku. W takim przypadku proponujemy naszym klientkom delikatną kreskę w linii rzęs.

Dlaczego makijaż permanentny jest taki drogi?

Aby makijaż wyglądał efektownie, a zarazem naturalnie wymaga wprawnej ręki, fachowej wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia. Rezultat zabiegu jest widoczny przez kilka miesięcy - lat dlatego metoda i bezpieczeństwo wykonania mają ogromne znaczenie. Cena makijażu składa się na te wyżej wymienione elementy oraz częste doszkalanie się w sztuce makijażu permanentnego. Dbamy również o najlepszy sprzęt oraz barwniki do pigmentacji, dzięki którym mamy pewność, że makijaż będzie wyglądał dobrze, aż do momentu jego odświeżenia. W cenę nowego makijażu wchodzi również drugi zabieg dopigmentowujący i często trzeci, bo chcemy mieć pewność, że nasze klientki będą zadowolone z wykonanego przez nas makijażu permanentnego.

Czy makijaż będzie taki ciemny jak bezpośrednio po zabiegu?

Nie. Bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w przeciągu 4 - 7 dni zabarwienie zblednie do 50%. Przy obowiązkowej korekcie (2-6 tygodni od pierwszego zabiegu) efekt jest korygowany i wzmacniany. Można wtedy zmienić delikatnie kształt, kolor, a nawet metodę.

Czemu moje brwi lub usta nie są równe, a makijaż wydaje się krzywy?

Asymetria występuje prawie w każdej twarzy, może być większa lub mniejsza i jest ona całkowicie naturalna. Swojej asymetrii zazwyczaj nie zauważamy bo jest z nami od urodzenia. Wszystko zmienia się jednak po zabiegu makijażu permanentnego, gdy przed lustrem spędzamy wiele godzin analizując pracę linergistki. Właśnie wtedy zauważamy, że symetria wcale bliska nam nie jest. Korygowana powinna być, gdy powoduje zauważalny defekt funkcjonalny lub estetyczny. W naszym salonie staramy się wykonać makijaż permanentny w granicach naturalnej symetrii twarzy, tak by efekt był najbardziej bliski naturze, nie jak od linijki czego bardzo często oczekują od nas klientki. Chcą by makijaż był idealnie równy i doskonale korygujący wszelkie nierówności na ich twarzach. Niestety makijaż to nie chirurgia plastyczna i pewnych rzeczy nie da się skorygować.

Czy mogę zrobić makijaż latem?

Makijaż permanentny można wykonywać przez cały rok. Latem też, pod warunkiem, że minimum przez pierwsze 4 tygodnie od zabiegu unikać będziemy znacznej ekspozycji na słońce. Nie będziemy chodzić na plażę, czy wyjeżdżać na wakacje wysoko w góry lub tam, gdzie będziemy często korzystać z akwenów wodnych lub basenów. Nie zastosowanie się do tych zasad może spowodować, że pigment nie przyjmie się w skórze prawidłowo, co będzie wpływać na końcowy efekt makijażu.

Czy mogę wykonać makijaż gdy jestem w ciąży lub w trakcie karmienia piersią?

Ciąża lub karmienie piersią jest przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. Zmieniona gospodarka hormonalna kobiety w tym czasie, może spowodować, że makijaż nie przyjmie się w prawidłowy sposób, mogą także powstać przebarwienia. Należy odczekać aż hormony się unormują.

Czy mogę wykonać makijaż gdy jestem w trakcie leczenia antybiotykiem lub w trakcie chemioterapii?

Kuracja antybiotykowa lub chemioterapia jest przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. Nie wykonujemy zabiegu gdy organizm jest rozregulowany i nie funkcjonuje prawidłowo, gdyż nie możemy przewidzieć jak zareaguje skóra na zabieg pigmentacji i jak finalnie przyjmie się makijaż permanentny na danym obszarze, na którym go wykonujemy.

Mój makijaż po pełnym wygojeniu jest za ciemny! I co teraz?

Lubimy naturalne makijaże dopasowane do urody naszych klientek. Czasami zdarza się jednak, że pigment przyjmuje się bardzo dobrze i brwi lub usta są za ciemne, mimo iż na pierwszym zabiegu staramy się robić jaśniej niż docelowo. Proponujemy wtedy klientce w przypadku brwi darmową korektę laserem i po miesiącu ponowne dopigmentowanie kolorem, który bardziej klientce odpowiada. A przy makijażu ust po prostu zmieniamy kolor na jaśniejszy. Proszę pamiętać, że skóra to żywy organizm i nigdy nie wiadomo jak ostatecznie przyjmie się kolor i jaki będzie efekt makijażu. Przywiązujemy bardzo dużą uwagę do tego by każda nasza klientka była zawsze zadowolona z efektów naszej pracy.

Czy dopigmentowanie po miesiącu od pierwszego zabiegu jest zawsze potrzebne?

Wizyta jest wskazana by ostateczny wygląd makijażu był jak najbardziej zadowalający i wyglądał dobrze, aż do momentu odświeżenia go. Zawsze zapraszamy na drugie spotkanie od 4 - 6 tygodni od pierwszego zabiegu. Można wtedy zmienić delikatnie kształt, kolor, a nawet metodę. Intensyfikujemy również kolor makijażu, który często po jednym zabiegu jest zbyt delikatny.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny i jak często powinnam go odświeżać?

To jak długo utrzymuje się makijaż permanentny jest kwestią bardzo indywidualną i zależy od wielu czynników - od zabiegów złuszczających, od ekspozycji na promienie słoneczne, od rodzaju cery, od koloru wybranego pigmentu, od przyjmowanych leków czy układu odpornościowego...

 

Makijaż permanentny brwi zalecamy odświeżać raz do roku, wtedy mamy pewność, że będzie świeży i będzie wyglądał dobrze cały czas. Cena odświeżenia opiewa wtedy też na korzystną kwotę, bo jest to tylko ⅓ aktualnej ceny nowego makijażu. Makijaż ust raz na rok lub dwa lata. Makijaż kreski na powiece raz na 3 lub 4 lata. Nasze klientki odświeżają różnie,szczególnie brwi. Większość Pań przychodzi do nas przed upływem roku, ale jest też grono Pań, które przychodzą raz na dwa lub trzy lata. Są też takie Panie, z którymi się widzimy raz na pół roku. To kiedy powinnyśmy odświeżyć makijaż tak naprawdę będziemy widziały i czuły same, że to już czas, bo nie wygląda już tak dobrze jak wcześniej.

Czy można zmienić kolor makijażu?

Można. Usta są najłatwiejszym obszarem do zmieniania koloru. Jeżeli chodzi o makijaż brwi z jasnego koloru da się zrobić w łatwy sposób ciemniejszy, z ciemnego w jaśniejszy proces jest już nieco trudniejszy, bo trzeba najpierw makijaż rozjaśnić laserem.

Coś dziwnego dzieje się z moim makijażem kilka dni po zabiegu: “Jest ciemny i szeroki, cały odpada i nic pod spodem nie ma!”

Czasami w przeciągu tygodnia od zabiegu mamy telefony od przestraszonych pań, że coś dziwnego się dzieje z ich makijażem. Są niezadowolone z efektu bo miało być jasno i delikatnie, a jest ciemno, szeroko i krzywo. Tak czasem wygląda proces gojenia się makijażu i dopóki się nie skończy, nie oceniamy wtedy efektu, ani nie przyjmujemy, że tak będziemy już zawsze wyglądać 😉 Makijaż po zabiegu zawsze jest ciemniejszy i szerszy, skóra bywa również zaczerwieniona czy spuchnięta. Po kilku dniach barwa jeszcze bardziej się intensyfikuje, a w przeciągu następnych, powstałe strupki zaczynają pękać, pojawiają się jasne miejsca, makijaż zaczyna się łuszczyć, a widoczny efekt jest jaśniejszy od oczekiwanego, trzeba pamiętać wtedy, że kolor się nasyci i nie będzie tak jasny.

Dlaczego tak ważne jest, by stosować się do zaleceń po zabiegu?

Dlatego, że okres gojenia brwi to proces bardzo ważny dla ich ostatecznego dobrego wyglądu. Powstały strupek, który za wcześnie odpadnie np przez zamoczenie go lub zdrapanie może spowodować iż barwnik nie przyjmie się w prawidłowy sposób, mogą powstać przebarwienia lub co gorsza blizny.

Czy osobie “takiej starej jak ja” wykonuje się makijaż permanentny?

Mamy bardzo dużo takich pytań i jak najbardziej zachęcamy panie w każdym wieku do wykonania makijażu permanentnego, a wręcz zalecamy. W starszym wieku, gdy bardzo często pigment lub kontur ust zanika, a włoski brwi się przerzedzają, makijaż pozwala odmłodzić buzię i przywrócić im utracone rysy. Często też wzrok nie pozwala na wykonywanie sobie precyzyjnego makijażu samemu.

Jak wyglądają zapisy do Karoliny, a jak do Moniki?I czy dla stałych klientek są te same zasady zapisów, co dla nowych pań?

Do Karoliny zawsze umawiamy od pierwszego pracującego dnia miesiąca na miesiąc następny, czyli przykładowo 2 stycznia na luty. Ponieważ jest ogrom chętnych praktycznie zawsze zapisy zamykają się na dany miesiąc już w pierwszym dniu do godzin południowych. Od godziny 9.00 umawiamy osobiście, od około 9:30 zaczynamy odbierać telefon.

 

Do Moniki zapisy są regularne, każdego dnia od poniedziałku do piątku od godziny 9:00 - 17:00. Czas oczekiwania jest różny ale zazwyczaj od dwóch tygodni do miesiąca. Na zabieg laserowego usuwania zapisujemy na bieżąco. Terminy są krótkie i prawie zawsze dostępne “od zaraz”.

 

Dla stałych klientek są te same zasady zapisów co dla nowych pań.

Czy dobę po zabiegu mogę pić alkohol i palić papierosy po zabiegu?

Zachęcamy by tego nie robić, ale jedna lampka przy wyjątkowych okazjach, czy jeden papieros nie zrobi wielkiej szkody. Ważniejszą kwestią jest by odstawić używki przed zabiegiem.

Czy muszę zgodzić się na dokumentację fotograficzna całej twarzy przed i po zabiegu?

Nie, nie musi Pani się zgadzać. Prosimy za to o wyrażenie zgody na dokumentację fotograficzną pigmentowanego obszaru (oczy, brwi lub usta), która może być wykorzystana przez gabinet Metamorphosis do celów reklamowych (strona www, facebook, ulotki itp.).

Czy mogę wykonać makijaż permanentny jeśli jestem alergikiem?

Co jeśli zmagają się Panie z różnego rodzaju alergiami i zastanawiają się, czy barwniki stosowane w naszym salonie mogą uczulać? Proponujemy wtedy krótkie spotkanie, na którym pigmentujemy mały obszar za uchem. Przez miesiąc obserwujemy to miejsce i jeżeli wszystko jest ok, zapraszamy na zabieg. Jeszcze nigdy nie zdarzyła nam się alergia na żaden barwnik jaki stosujemy.

Pytania o brwi

Dlaczego na starym ciemnym makijażu permanentnym brwi wpadającym w kolor niebieskawy nie mogę zrobić nowego delikatnego i naturalnego makijażu, a linergistka prosi o usunięcie go?

Dlatego że, nowoczesne techniki pigmentacji nie pozwalają na dokładne przykrycie takiego makijażu, który był wykonywany bardzo ciemnym tatuażowym barwnikiem, wprowadzonym głęboko w skórę. Bardzo często zdarza się też, że kształt jest zły, a nie chcemy mieć jednej brwi w złym kształcie, a drugiej w dobrym. Po jakimś czasie stary makijaż będzie przebijał, a wtedy efekt będzie już nieestetyczny.

Dlaczego przy nasadzie brwi pigment tak słabo się przyjął i widać prześwity na skórze?

Metoda ombre, którą najczęściej stosujemy ostatnio w naszym salonie cechuje się tym iż pigmentacja przy nasadzie brwi i na górnej części jest rozpudrowana i delikatnie wycieniowana, a nie zapigmentowana na tzw “blachę”. Robimy tak, gdyż daje to efekt naturalnie wyglądających brwi, a nie tzw. stempelka, gdzie kolor jest równomiernie rozłożony na całe brwi. Po wygojeniu Paniom często mylnie się wydaje, że w tym miejscu pigment źle się przyjął bo widać prześwity, a to jest efekt zamierzony 🙂

Dlaczego nie możemy zrobić dłuższych brwi?

Bardzo dużo pań prosi o dłuższe brwi, niż te z którymi wyszły z salonu: “bo tak się malowałam, a teraz są takie krótkie”. Brwi są dokładnie tak długie jak mają być i dłuższe być nie mogą. Długość zawsze jest dobra i ustalana rysunkiem według prawidłowej geometrii twarzy. Nie może wyjść na skroń, a jeśli narysujemy je bardziej w dół, to stworzymy optycznie efekt opadającej powieki oraz ciężkiego i smutnego oka, a także szerszej twarzy. Zasada jest taka, że koniec brwi nie może być niżej niż ich początek.

Dlaczego moje brwi po roku zrobiły się czerwone?

Powodów może być kilka. Zazwyczaj tak się dzieje i jest to proces naturalny, gdy do pigmentacji zostaje użyty kolor ciepłego brązu. Z doświadczenia też wiemy, że odbarwiać na kolor czerwony lubią się brwi u Pań, które mają problemy z prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy, oraz te, które są w ciąży. Jeżeli taka sytuacja wystąpi zapraszamy na odświeżenie lub darmową korektę laserem, kolor brwi zamieni się wtedy w lekki grafit.

Pytania o usta

Dlaczego nie można powiększyć ust makijażem permanentnym?

Wiele z naszych klientek prosi o powiększanie ust makijażem permanentnym. My wykonujemy go tylko i wyłącznie w granicach własnego konturu ust. Nie powiększamy w taki sposób ust, gdyż daje to nienaturalny efekt podwójnego konturu. Ten naturalny przykryty makijażem zawsze daje efekt odstającej białej poświaty, widocznej szczególnie na zdjęciach. Po roku lub dwóch od makijażu permanentnego zaczyna się widocznie zaznaczać różnica pomiędzy naturalnym, a dopigmentowanym konturem i tworzy się nieestetyczna widoczna jaśniejsza przestrzeń pomiędzy jednym, a drugim. Jeśli po wykonanym makijażu chciałyby Panie uzyskać dodatkowo efekt pełniejszych ust, zalecamy zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym.

Co najpierw mogę wykonać, makijaż permanentny ust czy modelowanie kwasem hialuronowym?

Zalecamy najpierw wykonać makijaż permanentny, a dopiero po nim modelowanie ust kwasem hialuronowym. Dlatego że , gdy zrobimy odwrotnie, a kwas hialuronowy już zejdzie, makijaż permanentny może okazać się krzywy. Modelowanie kwasem możemy już zrobić 2 tygodnie po pierwszym zabiegu ust, o ile nie chcemy zmienić nic w jego kształcie. Nie zachęcamy jednak do takiego pośpiechu, gdyż zazwyczaj usta, które wypełnione są kwasem mają tendencję do mocnego puchnięcia w trakcie zabiegu. Najlepiej wykonać taki zabieg 2 tygodnie po dopigmentowaniu u nas.

Czy mogę zrobić makijaż ust, gdy mam opryszczkę?

Opryszczka jest przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego ust. Jest to zakażenie wirusowe, które w kontakcie z igłą spowodowałoby rozprzestrzenienie go na większym obszarze. Zabieg taki byłby bardzo bolesny, a miejsca dotknięte opryszczką nie zapigmentowały by się prawidłowo. Zabieg można wykonać po około 14 dniach od całkowitego wygojenia się ust. Przed samym zabiegiem warto się zabezpieczyć i 3 dni przed zabiegiem, w trakcie oraz 3 dni po zabiegu należy przyjmować preparat przeciwwirusowy w dawce uzgodnionej z lekarzem.

Pytania o usuwanie makijażu

Dlaczego na drugi dzień rano po usunięciu brwi permanentnych, moja powieka opuchła? Czy powinnam się z tym udać do dermatologa? Dzieje się coś złego?

Opuchlizna, przez to lekkie opadanie powieki szczególnie rano, to normalna reakcja organizmu na stworzony stan zapalny skóry. Może występować nawet do kilku dni od zabiegu.

W jaki sposób laser usuwa barwnik w skórze i dlaczego dopiero po miesiącu widać ostateczny efekt?

Laser Q Switch, który posiadamy przenika naskórek i wnika do skóry właściwej wpływając na pigment, który go absorbuje zmieniając przy tym swoją masę. Porażony nim pigment pęcznieje i rozbija się na małe kawałki, które będą wydalone z organizmu poprzez procesy metaboliczne, zajmuje to właśnie około miesiąca.

Czy laser uszkadza cebulki?

Nasz laser jest całkowicie bezpieczny dla cebulek włosa i nie uszkadza ich. Jedynym skutkiem ubocznym jest możliwe wybarwienie się włosków brwi do koloru białego. Kolor jednak z mijającym czasem regeneruje się, a do tego czasu po około 2 tygodniach od zabiegu można wykonać hennę brwi.

Ile powinnam wykonać zabiegów usuwania laserowego starego makijażu brwi, żeby móc zrobić nowy?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy od wielu czynników takich jak rodzaj i kolor barwnika, technika pigmentacji czy reakcja skóry na zabieg lasera. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile dokładnie będzie potrzeba zabiegów. U jednej pani są to trzy, u innej osiem, a nawet więcej. Zazwyczaj jednak jest to dłuższy proces niż krótszy, tym bardziej, że zabieg wykonujemy nie częściej niż raz na 4 - 6 tygodni. Faktem jest również, że pełne usunięcie niektórego rodzaju makijaży nie będzie możliwe.Wiemy za to, iż warto dać sobie ten czas. Nowy makijaż będzie tym naturalniejszy i piękniejszy im więcej usuniemy starego, a ten nowy zrekompensuje całe trudy usuwania i czekania, obiecujemy! 🙂
W razie potrzeby rozwiania ostatnich wątpliwości, Pani Monika zawsze jest do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 514 777 704 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00.